5. a 6.7. (pátek a sobota) bude z důvodů státních svátků ZAVŘENO. Všechny objednávky budou expedovány hned v pondělí

Ověření věku

Dle zákona jsme povinni ověřovat věk nakupujících - bez tohoto ověření není možné vaší objednávku zpracovat.

Ověření věku probíhá buďto fyzicky na prodejně, při nákupech na eshopu pomocí online systému "Ověř18.cz" - na konci vaší objednávky.

Pokud si nejprve uděláte registraci na eshopu, podstoupíte toto ověření pouze jednou - v dalších objednávkách budete již ověřený uživatel a nebudete nuceni tento proces podstupovat znovu (pochopitelně po přihlášení k účtu).

Ověření funguje online pod záštitou české společnosti, všechny vaše údaje jsou kryptované, tento typ ověření je tedy zcela bez rizik. 

JAK FUNUGJE OVĚŘENÍ VĚKU ZJISTÍTE VE VIDEU , ALTERNATIVNĚ  V TEXTU POD VIDEEM.


Ověření věku pomocí Bank iD

Bank iD je metoda digitálního ověření totožnosti, vaše digitální občanka. Ověření věku je stejně jednoduché jako se přihlásit do internetového bankovnictví. Stačí vybrat svou banku a v jejím prostředí se ověřit. Ověření Vaší totožnosti probíhá přes Vaši banku a v prostředí Vaší banky. Pro banky je ochrana bezpečí klientů maximální prioritou a odpovídají za bezpečnost ověření. Bankovní identita, a.s. ani služba Ověř18.cz coby poskytovatel služeb, nikdy nevidí Vaše přihlašovací údaje, ani informace o vašich financích.

Jak probíhá ověření věku pomocí Bank iD?

  • Vyberete svou banku.
  • Na stránce své banky se přihlásíte stejně jako do svého bankovnictví.
  • Přihlášení potvrdíte v mobilní aplikaci banky či zadáním zaslané SMS.
  • Odsouhlasíte, že banka předá vybrané osobní údaje poskytovateli služby.
  • Vaše totožnost je ověřena. Služba Ověř18 získá od Bank iD datum narození, které vyhodnotí a eshopu předá pouze informaci, jestli jste nebo nejste starší 18 let.

Více informací o Bank iD najedete na oficiálním webu www.bankid.cz.


Ověření věku pomocí MojeID

Službu MojeID provozuje společnost CZ.NIC, z. s. p. o. a pro ověření věku při nákupu již zákazník musí mít zřízený účet MojeID. Pro provedení ověření se pouze přihlásíte ke svému existujícímuúčtu. Služba MojeiD předá ověř18 pouze datum narození, které je vyhodnoceno a  eshopu je pouze předána informace, jestli je nakupující starší 18 let či nikoli.

Nejvyšším stupněm procesu je ověření totožnosti oproti údajům ve veřejných registrech. Jedná se tak o službu na úrovni online identity uživatele. Osobní údaje uživatelů MojeID jsou chráněny stejně jako registr .CZ domén – na té nejvyšší úrovni. Navíc si můžete při každém přihlášení sami určit, které údaje poskytovateli služby předáte. Svůj účet také můžete volitelně zabezpečit kromě hesla i dalším faktorem, třeba bezpečnostním klíčem.

Více informací o Bank iD najedete na oficiálním webu www.mojeid.cz.Ověření věku pomocí dokladu totožnosti

Strojové ověření totožnosti a věku z evropských dokladů. Pro ověření lze využívat občanský nebo řidičský průkaz. Tento doklad nahrajete v podobě scanu nebo ho vyfotíte během ověření v mobilu. Propracovaný počítačový systém doklad ověřuje pouze informaci, co se týká platnosti a věku. Nejsou vyčteny ani použity žádné jiné informace, než potřebné datum narození, ihned po strojovém zpracování je doklad automaticky odstraněn a není ukládán na server.

Jak probíhá ověření věku pomocí dokladu totožnosti?

  • pomocí chytrého telefonu vyfotíte svůj průkaz totožnosti (občanka, řidičák)
  • Data z fotky se pomocí automatické technologie zpracují
  • Po tomto ověření dojde k načtení datumu narození a vyhodnocení věku
  • Služba Ověř18 získá ověření, jestli je kupující starší 18 let a pouze tuto informaci předá do systému eshopu